Різновиди насосів

Різновиди насосів

Центробіжні насоси< /u>

При використанні будь-якого відцентрового насоса, і не важливо яку рідину він перекачує, рано чи пізно ви стикаєтеся з необхідністю провести заміну комплектуючих. І так як всі ми хочемо, щоб наш насос пропрацював якомога довше і видавав ті ж характеристики, що і на початку своєї діяльності, то нам в першу чергу необхідно вчасно замінити деталі, що швидко зношуються. А до них відносяться підшипники, торцеве або сальникове ущільнення, втулки, прокладки, кільця ущільнювачів. виробник, що поважає себе, обов'язково вкаже дану інформацію в паспорті з експлуатації. Та й взагалі вкаже термін служби насосного агрегату до капітального ремонту. Давайте детальніше розглянемо, що таке відцентровий насос, основні його вузли та які вони бувають.

Робоче колесо

Головним органом будь-якого насоса є робоче колесо. Іноді його ще називають Крильчаткою. Вони можуть бути в різному виконанні: закрите робоче колесо, напівзакрите робоче колесо, відкрите робоче колесо, радіальне робоче колесо, осьове робоче колесо та діагональне робоче колесо. Ми розглянемо ті види коліс, які використовуються у відцентрових насосах.

Відкрите робоче колесо:

є одним диском, на поверхні якого розташовані лопаті (4 або 6). Використовуються у випадках, де потрібен низький напір і рідина, що перекачується, є брудною з включеннями. Основна перевага в тому, що вони легко чистяться.

 

Напівзакрите робоче колесо:< /b>< /p>

У даного виду колеса немає другого диска. У ролі другого диска виступає сам корпус насоса. І за рахунок маленького зазору між лопатями та корпусом насоса відбувається перекачування рідини. Встановлюються такі колеса насоси, які перекачують рідини з дуже високою забрудненістю.

Закрите робоче колесо:

В даному випадку колесо складається з двох дисків, між якими встановлені лопаті. Основне застосування такі колеса знайшли у конструкції відцентрових насосів. Адже за рахунок такої конструкції крильчатки створюється високий тиск.

Розміри коліс відцентрових насосів від 50мм. до 2м. у діаметрі.

 

Матеріали з яких виготовляють колеса робітники.

b>

  1. Пластикові. Для перекачування води в побуті. Чайні. Для перекачування рідин схожих за своєю густиною і структурою з водою і використовуються в насосах для перекачування рідин у промислових масштабах. Використовується чавун маркок: СЧ10, СЧ15, СЧ18, СЧ20, СЧ25, СЧ30, СЧ35. З зносостійкого чавуну. За рахунок додавання різних металів при виготовленні колеса, його міцність багаторазово збільшується. Що дозволяє перекачувати гідросуміші з частинками, що досягають дуже великих розмірів. Це такі насоси як піскові, ґрунтові та шламові. Марки зносостійкого чавуну: ЧХ16, ЧХ16М2, ЧХ22, ЧХ32, ЧХ28Н2, ЧХ9Н5, ЧХ3Т, ЧХ1, ЧХ2, ЧХ3

  2. < li>

    Нержавіюча сталь. При виготовленні таких коліс часто додають інші метали, що дозволяє перекачувати всякого роду хімічні та нафтовмісні рідини. Але також сталеві колеса можуть використовуватись і в насосах для перекачування води. Марка сталі 12X18Н10.. Це дає можливість пропрацювати насос набагато більший час до заміни колеса. Марки сталі: 15Л, 20Л, 25Л, 30Л, 35Л, 40Л, 45Л, 50Л, 55Л, 70Л, 20ГЛ, 35ГЛ, 45ГЛ, 65ГЛ, 40ХЛ

Вал

Наступний важливий орган, це Вал. Ще його називають Подовжувачем. Його основне завдання, це передача моменту, що крутить, від двигуна до робочого колеса насоса. Він є основною деталлю ротора. Безпосередньо на вал встановлюється робоче колесо і установчі гайки і шпонки, що його закріплюють. Здебільшого Вал виготовляється із кованої чи легованої сталі. Простір між корпусом та валом заповнюють ущільненням. Це може бути сальникове ущільнення або торцеве. Перевага торцевого ущільнення в тому, що воно може витримувати набагато вищу температуру – до 140°С. >С, на відміну від сальникового – до 90°С. І ще один не маловажний фактор при використанні насоса із сальниковим ущільненням. У момент роботи насоса сальник постійно повинен охолоджуватися рідиною. А це говорить про те, що з корпусу насоса постійно тектиме маленька цівка води. Для того, щоб вал вільно обертався, його оснастили підшипниками. Залежно від конструкції насоса, вони можуть бути кулькові, ковзного тертя або роликові з густим або рідким мастилом.

Корпус

І звичайно ж корпус насоса. Або як часто його називають – Равлик. Він складається з вхідного (всмоктуючого) патрубка, Равлика, де обертається колесо і виходить (напірного патрубка). Найчастіше його виготовляють із чавуну. Зі сталі його виготовляють у тих випадках, коли тиск при роботі насоса вище 50 атмосфер або перекачується середовище є агресивним. Також корпус містить усі необхідні отвори. Для приєднання заливальних пристроїв, кранів та вимірювальних приладів. Таких як манометр та вакуумметр.

 

По основним запчастинам це все. Але давайте розглянемо в цілому які бувають відцентрові насоси і для чого застосовуються.

Різновиди відцентрових насосів

Спочатку насоси можна розділити на дві групи. Це Вертикальні і Горизонтальні З назви ясно, що це говорить про їхнє розташування в просторі. А якщо точніше, то про розташування валу. size: 16pt">Вертикальні насоси

Головна перевага Вертикальних насосів у тому, що вони за рахунок своєї конструкції займають набагато менше місця і є на порядок компактнішими за своїх побратимів-горизонтальних насосів. Чим і заслужили свою популярність у певних галузях.

До Вертикальних насосів відносяться занурювальні, напівзанурювальні та свердловинні насоси.

Як і кожен насос, вони мають електродвигун. Але відмінність їх у тому, що занурювальний насос має герметичний електродвигун і повністю занурюється в середовище, що перекачується. Напіввантажний насос закріплюється на платформі таким чином, що двигун залишається на поверхні, а насосна частина занурюється в рідину. Насоси свердловинні, виходячи з назви, занурюються в свердловину. І в залежності від кількості робочих коліс, можуть створювати дуже великий тиск і транспортувати рідину на дуже далекі відстані. >Горизонтальні насоси

Різновидів горизонтальних відцентрових насосів набагато більше. Їх важлива відмінність у цьому, що вони горизонтальне розташування вала. Вони бувають одноступінчасті з одним колесом і багатоступінчасті з двома та більше робочими колесами.

Одноступінчасті насоси застосовуються у звичайних умовах. Для переміщення рідини. Здебільшого це насоси консольного типу. А ось багатоступінчасті насоси застосовуються в тих умовах, де необхідно великий тиск на виході.

Насоси Двостороннього входу. 

Це горизонтальний відцентровий насос, який має патрубки, розташовані на одній осі. Що зручно під час монтажу. А за рахунок подвійного колеса і подвійного підведення рідини, що й дало таку назву, вони мають гарні всмоктувальні характеристики.

Поверхневі насоси

Самовсмоктувальні насоси < /i>

Різновиди насосів


У даній категорії немає товарів.